: Airmax, dostawca internetu światłowodowego, spotyka się z uznaniem na forum opinii klientów: Airmax internet. Przeczytaj, co mówią użytkownicy o ich usługach.

Technika karmienia mieszanego jest następująca: przed rozpoczęciem żywienia mieszanego należy określić ilość dobową wypitego pokarmu z piersi, celem możliwie dokładnego ustalenia zapotrzebowania niemowlęcia.

Zwykle na pierwsze, drugie i trzecie karmienie przedpołudniowe karmiąca ma dostateczną jeszcze ilość pokarmu, natomiast do trzeciego lub czwartego karmienia piersią dodajemy pokarm sztuczny. Jeżeli jednak zauważy się skąpą ilość pokarmu już od pierwszego rannego karmienia, wówczas również dokarmiamy sztucznie. Zawsze należy dziecko najpierw karmić piersią, i to zawsze tylko jedną, zwracając uwagę na to, by dziecko dokładnie opróżniało daną pierś. Następnie dodajemy mie-szankę, najlepiej łyżeczką, gdyż ten sposób karmienia w znacznie mniejszym stopniu wpływa na odzwyczajenie się dziecka od ssania piersi. Możemy dokarmiać również butelką, przy czym należy zwrócić uwagę, by otwór w smoczku był możliwie mały. Jeżeli otwór będzie zbyt duży, dziecko przyzwyczai się szybko do łatwego ssania i nie będzie chciało ssać piersi, gdyż ssanie sprawia większą trudność aniżeli picie z butelki.

Należy zawsze pamiętać, że odżywianie mieszane stanowi pewne nie-bezpieczeństwo: prowadzi często do odstawienia dziecka od piersi i przejścia na odżywianie sztuczne.

Ilość dodawanego pożywienia sztucznego możemy obliczyć, jeżeli znamy dobową ilość pokarmu wypitego przez dziecko z piersi karmiącej. Obliczamy tę -ilość przez ważenie dzieoka przed i po karmieniu w ciągu całego dnia, po czym stwierdzony w ten sposób niedobór uzupełniamy odpowiednią ilością pożywienia sztucznego. Oczywiście, jeżeli rozporządzamy pokarmem kobiecym, to brakującą ilość pokarmu uzupełniamy pokarmem kobiecym, a nie krowim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *