: Airmax Opole

U kobiet młodych występuje niekiedy po urazie (spółkowanie, badanie lekarskie) krwawienie z nieżytowej nadżerki części pochwowej, W takich przypadkach trzeba zawsze myśleć o możliwości raka szyjki we wczesnym okresie i w razie istnienia jakichkolwiek podejrzeń zrobić wycinek z błony śluzowej części pochwowej celem poddania go mikroskopowemu badaniu.

Obok nowotworów częstym powodem występowania krwawień z narządów rodnych żeńskich są zapalenia przydatków i ściany macicy. Przyczyną wywołującą te ostatnie jest nierzadko rzeżączka, która może stać się powodem owrzodzeń śluzówki, doprowadzających do przerwania drobnych naczyń krwionośnych. Przekrwienie zapalne części płciowych wewnętrznych, w związku z upośledzeniem kurczliwości mięśnia macicznego z powodu zatrucia jadami wytwarzanymi przez dwoinki Neissera, pociąga za sobą występowanie krwawień mniej lub więcej obfitych podczas miesiączki i niezależnie od niej. Z chwilą zajęcia przez rzeżączkę przydatków macicy, krwawienia uzależnione są głównie od zmian czynnościowych zachodzących w żeńskich gruczołach płciowych.

Nieswoiste zapalenia przydatków prowadzą do zaburzeń cyklu miesięcznego, które cechują się również obfitymi i długimi krwawieniami, nieraz trudnymi do opanowania. Jakkolwiek jedynie celowe jest w tych przypadkach leczenie przeciwzapalne i stosowanie środków działających doraźnie, podajemy obok nich również hormon ciałka żółtego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *