: dekontaminacja powietrza

Zakładanie szwów celem zespolenia brzegów rany po wycięciu owalnego płata śluzówki. Linią owalną oznaczone są kontury piata śluzówki przedniej ściany pochwy, który ma byó usunięty. Linia prosta oznacza cięcie, od którego pod preparowuje się ku stronie prawej i lewej śluzówkę aź do granic owalnej figury, wyciętej na przedniej ścianie pochwy ne, stosuje się w przypadkach obniżeń pochwy bez patologicznego przemieszczenia macicy sam zabieg plastyczny pochwy. Uchyłek pochwowy pęcherza moczowego lub – jeśli istnieje – uchyłek pochwowy odbytnicy powinny być oddzielone, odprowadzone, a ściany pochwy ponad nimi zeszyte.

Jeśli obok tyłozgięcia macicy istnieje jej wypadnięcie, należy narząd ten nie tylko odprowadzić do pochwy, a potem we właściwe mu przodoz gięcie, ale i utrzymać w prawidłowym położeniu. Dlatego leczenie operacyjne wypadnięcia macicy powinno być w takich przypadkach połączone z operacyjnym leczeniem tyłozgięcia. Wykonanie wyłącznie zabiegu plastycznego, polegającego na zwężeniu pochwy, nawet w połączeniu z odcięciem części pochwowej, jest niewystarczające.

Wybór metody operacyjnej mającej na celu usunięcie wypadania macicy i pochwy zależy jednak również-i to w dużej mierze-od wieku kobiety. Najlepsze wyniki dają zabiegi, które nie uwzględniają w przyszłości zajścia pacjentki w ciążę i które wykonuje się u kobiet w wieku przejściowym (przekwitanie). Inne operacje plastyczne pochwy, które biorą pod uwagę ewentualną ciążę po zabiegu, dają już pewien odsetek nawrotów, gdyż uraz porodowy wpływa na nie niekorzystnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *